Michał Pernach

profileimage

Michał posiada doświadczenie w marketingu sportowym, sponsoringu, zarządzaniu wizerunkiem zawodników i zespołów, współpracy z mediami, dziennikarstwie, PR.

Ukończył Wyższą Szkołę Zarządzania – The Polish Open University, kierunek Zarządzanie i Marketing. W 1997 roku założył i do dziś jest prezesem Polskiej Grupy Marketingowej. Motocyklowy kierowca wyścigowy, kaskader, instruktor, menedżer. W latach 1997-2011 był czołowym polskim kierowcą w wyścigach motocyklowych osiągając wiele sukcesów w Polsce i za granicą. Jest zdobywcą Pucharu Polski w Wyścigach Motocyklowych oraz prestiżowej nagrody Rookie of The Year dla najlepszego debiutanta roku.

„Będzie odpowiedzialny za budowanie marki Damiana Janikowskiego w szczególności PR, kontrakty sponsorskie, merchandising.”

Od 1999 roku uprawia zawód kaskadera motocyklowego. Brał udział w wielu produkcjach filmowych, telewizyjnych i reklamowych. Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Jest także menedżerem zawodników startujących w motocyklowych mistrzostwach polski, europy i świata a także współtwórcą największych polskich zespołów w wyścigach motocyklowych.
Jako dziennikarz sportowy pisał felietony w prasie branżowej oraz przygotowywał relacje dla większości kanałów sportowych w Polsce m.in. nSport, TVN Turbo, TVP Sport, Orange Sport, Extreme Sports Channel. Jego pasją są także sporty walki.

udostępnijShare on Facebook
Facebook